Tekno TV
Tekno TVToplam 1094 video
Sloganı “Türkiye’nin teknoloji ekranı” olan bu programda satın alma rehberleri, teknoloji dünyasına ilişkin konular, teknolojinin püf noktaları ve ürün incelemeleri Erdal Kaplanseren tarafından yorumlanıyor.
 • 1244
 • 19782270

En Yeni

Ürün inceleme: Samsung Galaxy S6 edge+
Akıllı telefonlar süper liginin flaş takımlarından biri olan Galaxy serisinde oyuna yeni giren S6 edge+ konuğumuz. Büyük kaliteli ekranlı, gösterişli tasarımlı ve yüksek performansıyla kendine hayran bırakan bu telefon, önümüzdeki bir yıl boyunca piyasayı sallayacak gibi görünüyor. Detaylı bilgi için videoumuzu izleyin.
 • REKLAMKullanışlı fiziksel klavyesi ve özellikle e-posta pratiği sayesinde çoğunlukla iş dünyası tarafından tercih edilen BlackBerry telefonlar, önemli bir misyon üstlenmişti geçtiğimiz 10 yıl içinde. Fakat sonraki gelişmelere, rakiplerinin hamlelerine yenilikçi karşılık veremeyince, BlackBerry'nin pazar payı küçüldükçe küçüldü. Şirket "ben daha ölmedim" dercesine bir hamleyle tekrar gündemde. Bu defa bir Android telefonla çıkıyor karşımıza. BlackBerry Priv hakkında ilk bilgileri paylaşıyoruz.

 • REKLAMKullanıcılar için sürekli yeni düzenlemeler geliştiren Facebok, profil sayfasını daha eğlenceli hale getirecek bazı yenilikler peşinde. Bunlardan biri de, Facebook'un mobil uygulamasında devreye girecek "profil videosu". Başlıktan da anlaşılacağı üzere, fotoğraf yerine video veya hareketli Gif dosyaları koymak mümkün olacak. Detaylar videomuzda.

 • REKLAMYatak şirketleri bir süredir ergonomi için teknolojik yatak kavramını kullanıyor olsa da teknoloji asıl şimdi yatağımıza giriyor. Akıllı yatağın nasıl bir şey olduğunu, ne gibi faydalar sunacağını merak ediyorsanız buyurun videomuza...

 • REKLAMBaşta Google olmak üzere birkaç şirketin son yıllarda üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobil konseptinin taksi versiyonunu Japonlar üretme aşamasına geldi ve testlerini yapmaya başladılar. 2020'de kullanıma sunulması planlanan Robot Taksi, bilim-kurgu senaryosu gibi gelse de teknolojik olarak gayet olası.

 • REKLAMSosyal medya platformları, forumlar, sohbet odaları, anında mesajlaşma yazılımları, görüntülü sohbet uygulamaları derken internette iletişim seçenekleri bir hayli arttı. Bu ortamlar genelde işe faydalı görünse de, çocuklar söz konusu olduğunda büyüklerin dikkatli olmasını gerektiren kimi sakıncalar da taşımıyor değil. Almanız gereken tedbirler bu bölümümüzde.

 • REKLAMBeyinden giden komutlarla kareket ettirilebilen el protezleri bir üst aşamaya geçti. Hissedebilen el protezleri sayesinde, parmaklar dokunma, ıslaklık ve sıcak gibi farkları anlayıp beyne iletebilecek. Gerçekçi protezler için büyük bir adım daha atılmış oluyor. Detaylar videomuzda.

 • REKLAMTeknoloji dünyasının kalbi geçtiğimiz hafta Almanya’nın başkenti Berlin’de attı. Dünyanın en önemli birkaç teknoloji şovundan biri olan IFA’da, yakın zamanda kullanmaya başlayacağımız ürün, teknoloji ve servislerle ilgili yenilikler paylaşıldı. Tekno TV olarak Berlin'deydik ve tüm yenilikleri sizler için izledik. 

 • REKLAM  Ortak segmentte seçenekler artıyor. Telefon pazarındaki gücünü artırmak isteyen Lenovo, iyi bir fiyat politikasıyla pazara sürdüğü P70 modelinden umutlu. Telefonu inceledik, genel olarak beğendik. Sınıfında başarılı bir ürün.

 • REKLAM  Kullanıcıları geniş ve dik fotoğraflar konusunda başka uygulamalara mahkum eden Instagram nihayet bu inadından vazgeçti. Yeni güncellemeyle kare fotoğraf paylaşma zorunluluğu kalktı.