Tekno TV
Tekno TVToplam 1117 video
Sloganı “Türkiye’nin teknoloji ekranı” olan bu programda satın alma rehberleri, teknoloji dünyasına ilişkin konular, teknolojinin püf noktaları ve ürün incelemeleri Erdal Kaplanseren tarafından yorumlanıyor.
 • 1244
 • 20702300

En Yeni

Rusların suda yüzen canavarı
Arazi üzerinde aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm engelleri aşan Rus yapımı Sherp ATV görenleri şaşkına çeviriyor. Sherp ATV, bir arazi aracından ne bekliyorsanız hepsini yapabilecek kapasiteye sahip bir araç. Standart bir ATV aracının kapasitesini zorlayan özellikleri bünyesinde barındıran Sherp ATV, buzla kaplanmış bir su birikintisinden (ki bu göl dahi olabilir) yüze yüze kurtulabiliyor. 
 • REKLAMUniversity of Rochester'da görevli olan araştırmacılar, son teknolojiyi kullanarak bilim-kurgu filmlerinde karşılaştığımız süper dayanıklı maddelerden birisini üretmeyi başardılar. Hem esnek olan, hem de ağırlından 1000 kat daha fazlasını kaldırabilen bu yeni madde, sıradan bir lastik gibi görünmesine rağmen son derece sağlam.

 • REKLAM  Bethesda'nın Doom serisini hayata döndüreceğinden 2015'in başlarında haberdar olmuştuk. Firma şimdi, çıkışı yaklaşan oyundan bizlere yeni bir video gösterdi.   Video, yeni Doom'un bir Doom oyunundan bekleyeceğiniz her şeyi sunduğunu kanıtlıyor. Şiddet, kan ve hatta "Baron of Hell" ile çok yakın bir çarpışma, yeni Doom'dan eksik edilmemiş. Yukarıda izleyebileceğiniz yeni tanıtım videosunun Doom'u bekleyenlerin heyecanını bir kat daha artıracağından şüphemiz yok.   Yeni Doom'un PC, Xbox One ve PlayStation 4 için 13 Mayıs'tan itibaren satışa sunulması bekleniyor.

 • REKLAMKullanım alanları günden güne genişleyen drone’ların (insansız hava aracı) artık yarışları da düzenleniyor. Dünyanın dört bir yanında nefes kesen karşılaşmalar için kaçak olarak düzenlenen turnuvaların yerini artık yasal ve büyük çapta organizasyonlar almaya başladı. Bunlardan birisi de, ABD merkezli spor ve medya şirketi DRL tarafından bu yıl düzenlenecek olan Drone Racing League (Drone Yarış Ligi) küresel şampiyonası. Yarışmalar ilk etapta ABD’nin Los Angeles şehrindeki bir alışveriş merkezinde, Miami’deki bir stadyumda, Detroit kentinde, Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde ve Mexico City’de gerçekleştirilecek. Belirlenecek son etap ile toplam 6 yarışlık bir sezon oluşturulacak. Drone’lar, pilotların taktığı 3 boyutlu gözlükler ve kumandalarla kontrol edilecek.

 • REKLAMApple'ın yeni telefonu 3,099 TL değerindeki iPhone 6s'i böyle parçaladılar. Apple'ın en son telefonu olan iPhone 6s'e dayanıklılık testi uygulandı. Daha önceden de iPhone'lara bıçaklı, çekiçli, silahlı testler yapılmıştı. Bu testlere bir yenisi daha eklendi. iPhone 6s'e okla dayanıklılık testi uygulandı.Görüntülerde iPhone 6s'in ortasından okun geçtiği ve parçalara ayrıldığı görülüyor. 3,099 TL değerindeki telefon parçalara ayrılarak, kullanılmaz hale geliyor. 

 • REKLAMStar Wars sersinin yeni  filmi The Force Awakens( Güç Uyanıyor) dan kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Filmin nasıl çekildiğini efektlerin nasıl yerleştirildiğini detaylı bir biçimde gösteren bu görüntüler filmi henüz izlemeyenler için uygun olmayabilir

 • REKLAMDemy De Zeeuw futbol temalı “433” isimli bir Instagram hesabını yönetiyor. 433’ün 8 milyondan fazla takipçisi var.   De Zeeuw takipçilerine bu kadar çok kişi tarafından takip edilen bir hesaba gelen “yorum, beğeni, bahsetme (mention)”lerin telefonunda nasıl göründüğünü göstermek için bir video çekti. Videoda anlık bildirimler o kadar hızlı geliyor ki okumak imkansız.

 • REKLAMJaponya menşeili teknoloji devi Nikon, ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Consumer Electronics Show (CES) 2016'da, 360 derece çekim yapabilen aksiyon kamerası KeyMission 360'ı görücüye çıkardı.   KeyMission 360, ufak bir küp olarak tasarlanmış şekliyle GoPro’nun son kamerası Hero 4 Session ile benzeşiyor. İki metreye kadar darbelere, 30 metreye kadar ise suya dayanıklı olarak tasarlanan KeyMission 360 ile su altında 360 derece açılı videoların yanı sıra 4K kalitesinde videolar da çekmek mümkün olacak.   Uzmanlar, YouTube ve Facebook’un geçen yıl 360 derece video formatını desteklemeye başlamasının ardından bu yıl 360 derece videoların daha fazla yayılacağını öngörüyor. 360 derece video kamera geliştiren şirketlerin yanı sıra Nikon gibi dev bir markanın da bu segmentte bir ürün çıkarmasının pazardaki rekabeti artırması bekleniyor.   Henüz fiyatı belli olmayan Nikon KeyMission 360’ın 2016'nın bahar aylarında satışa sunulması bekleniyor.

 • REKLAMiPhone 7’den ilk görseller sızdı. iPhone 7’nin prototipi olduğu ileri sürülen cihaza ait ilk görseller, Fransız internet sitesi nowhereelse’te yayınlandı. Metal yekpare bir kasaya sahip olduğu görülen cihazın çok ince çerçeveleri olduğu fark ediliyor.

 • REKLAMTinder için geliştirilen bu robot el, bedensel tepkilerinizi ölçerek doğru kişiyi bulmanıza yardımcı oluyor.   Popüler çöpçatanlık uygulamalarından Tinder’ın halihazırda zaten oldukça mekanik işleyişe sahip bir tarzı olduğu bir gerçek. Ne de olsa kullanıcıların platformda karşılarına çıkan profillere dört-beş saniye baktıktan sonra resmi sola ya da sağa kaydırarak kararlarını verdikleri bir uygulamadan bahsediyoruz. Bu durum yine de özellikle de duygusal bir bağlanmadan ziyade ucu açık ilişkiler arayan birçok kullanıcının işine de gelmiyor değil.   True Love Tinder Robot adı verilen bu yeni aparat ise, Tinder’ın bu mekanik ve işlevsel yaklaşımını biraz daha geliştirmeyi hedefliyor. Karşınıza çıkan profillerin size neler hissettirdiğini ve arzularınızı hesaplaması için tasarlanan bu robot aslında oldukça bilimsel bir temele de sahip. Her bir profil karşısında vücudunuzun nasıl tepkiler verdiğini hissedebilen bir algoritma kullanan robot, bir kişiyi bedensel olarak çekici bulduğunuzda Tinder’da o doğrultuda bir karar vermenize yardımcı oluyor.   New York Üniversitesi’ndeki İnteraktif Telekomünikasyon Programı’ndan Nicole He adlı bir doktora öğrencisi tarafından bitirme projesi olarak geliştirilen bu robot elin ardında yatan fikir basitçe şu iki konsepti birleştirmek: Kullandığı algoritmalara güvendiğimiz online çöpçatanlık platformları ve vücutlarımızı doğru analiz eden biyometrik cihazlar.