Tekno TV
Tekno TVToplam 1129 video
Sloganı “Türkiye’nin teknoloji ekranı” olan bu programda satın alma rehberleri, teknoloji dünyasına ilişkin konular, teknolojinin püf noktaları ve ürün incelemeleri Erdal Kaplanseren tarafından yorumlanıyor.
 • 1244
 • 5103919

En Yeni

20 dolara iPhone 6 isteyen?
Apple'ın yeni iPhone SE modeline ya da aynı tasarıma sahip iPhone 5 ve iPhone 5S modellerini yeni tasarım ile iPhone 6 gibi göstermek isteyenler için muhteşem bir yöntem ortaya çıktı. Çin'de üretilen özel kasa ile iPhone 5, iPhone 5S ya da iPhone SE telefonunuza iPhone 6 ve iPhone 6S tasarımına büründürebilirsiniz. Ortalama 20 dolarlık fiyatlarıyla AliExpress gibi satış kanallarında satılan bu kasaları telefonunuzu iPhone 6 veya iPhone 6S modeline çevirmek için ya telefon onarım konusunda uzman ya da bir telefoncuya götürmeniz gerekecek. Çünkü bu satın alacağınız kasayı kullanmak için elinizdeki iPhone'u tüm vidaları da dahil olmak üzere tamamen söküp yeni kasaya dikkatlice yerleştirmeniz gerekiyor.
 • REKLAMiPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin gövdesinde meydana gelen açıklıklar sebebiyle geçtiğimiz yıl çok fazla eleştiri alan Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde gövdeyi hem farklı bir malzemeden hem de yeni parçalar ile güncellemişti. Eklenen parçalar arasında bağlantı noktalarına plastik contalar koyan Apple, anakartın önemli bölümlerini de suya dayanıklı üretmişti.Benzer bir üretim teknolojisi şimdi iPhone SE için de kullanılmış görünüyor. Apple hiçbir şekilde suya dayanıklı telefon ürettiğini iddia etmese de iPhone 6s ve iPhone SE bariz bir şekilde suya dayanıklı görünüyor.Zach Straley isimli YouTube kullanıcısı tarafından yapılan test videosunda iPhone 5s, iPhone SE ve iPhone 6s aynı su dolu kaba koyularak bekletiliyor. iPhone 5s bir süre sonra kullanılamaz hale gelirken iPhone SE ve iPhone 6s bir saatin sonunda hala çalışıyor. Bu ilginç testten yola çıkarak iPhone SE modelinin tamamen su geçirmez olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Ancak iPhone 5s modeline göre kesinlikle daha dayanıklı olduğu kesin. Bu ilginç videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Bir hatırlatma olarak iPhone SE modelinin 8 Nisan itibariyle ülkemizde satışa çıkacağını ve 1999 TL’den başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacağını söyleyelim.

 • REKLAMApple'ın piyasaya yeni sürdüğü iPhone SE modelini sizin için test ettik. İşte 4 inch'lik ekranı ile dışı iPhone 5S, içi iPhone 6s olan yepyeni bir model sizlerle.
  Haber: Ahmet Can

 • REKLAMÇok sayıda insanın vazgeçilmezleri arasında yer alan akıllı telefonların, birçok sağlık sorununa yol açabildiği, bunun önlenmesi için telefonların 5 dakikada bir el değiştirilerek kullanılmasının yararlı olacağı bildirildi.

 • REKLAMHong Kong'da Ricky Ma adında bir mühendis görenleri şaşırtan bir humanoid (insana benzeyen robot) yaptı. Çocukluk hayalini gerçekleştiren Ma'nın "Mark 1" adını verdiği robotu görenler insandan ayıramıyor.

 • REKLAMTeknoloji devi Apple, iPhone SE'yi tanıttığı dünkü etkinliğinde ayrıca Liam adlı yeni bir Ar-Ge projesini de görücüye çıkardı. Söz konusu yeni proje aslında bir tür geri dönüşüm aracı. Yapılan tanıtımda açıklandığı üzere, Liam; kullanıcılar bir iPhone'a veda etmeye hazırlandığında artık kullanılmayacak olan bu cihazın bileşenlerini çıkartıyor ve bu parçaları daha sonra başka biçimlerde kullanılmak üzere geri dönüştürüyor.

 • REKLAMİnsanlık ve yapay zeka için tarihi bir gün... Google tarafından geliştirilen AlphaGo yazılımı, Go oyununun efsanesi Lee Sedol ile karşılaştı. 5 maç olması planlanan karşılaşmanın ilk üçünün galibi ise AlphaGo oldu. Seride iki karşılaşma daha yapılacak, ancak AlphaGo 3-0 öne geçtiği için Lee'nin kazanma ihtimali kalmadı.

 • REKLAMSamsung'un yeni telefonu Galaxy S7'ye dayanıklılık testi uygulandı. Telefonu önce bıçakla test eden şahıs daha sonra eline aldığı çekiçle telefona vurmaya başladı. Galaxy S7 aldığı darbeler sonucunda kullanılamaz bir hale geldi ve parçalara ayrıldı. Telefona yapılan bu zorlu test videosu sosyal medyada oldukça paylaşıldı.

 • REKLAMÜniversite öğrencileri kendi kendine çöp toplayıp boşaltabilen robot geliştirdi. Özel olarak geliştirilen bu robot drone yardımı ile çöp kutularını buluyor ve çöp arabasına taşıyabiliyor.

 • REKLAMApple’ın merkez üssü haline gelecek Campus 2’de, 13.000 kişi çalışacak. 2016 yılının sonuna kadar inşaatın tamamlanması bekleniyor. Drone ile çekilen son görüntüleri incelediğimizde, yeni kurulan güneş panelleri dikkat çekiyor. Projenin ABD'de güneş panellerinin kullanıldığı en büyük kurumsal yapı olacağı söyleniyor.