Tekno TV

Tekno TVToplam 1060 video
Sloganı “Türkiye’nin teknoloji ekranı” olan bu programda satın alma rehberleri, teknoloji dünyasına ilişkin konular, teknolojinin püf noktaları ve ürün incelemeleri Erdal Kaplanseren tarafından yorumlanıyor.
 • 1244
 • 17641971

En Yeni

Yeni dönemin yükselen trendi: Kavisli ekranlar
Yüksek kaliteli görüntü sunan ekranlar TV'lerde ve mobil cihazlarda yerini aldıktan sonra şimdi yeni trend, kavisli ekranlar. İlk kavisli ekranlar, birkaç TV modeli ile geçtiğimiz aylarda ortaya çıktı. Fakat tüketicilerin çoğu "Peki ama neden?" sorusunu yöneltmeyi sürdürüyor.
 • REKLAMDizüstü bilgisayarlar yaygınlaşmış olsa da klavye ve fareye olan gereksinimimiz azalmıyor, bilakis uzun kullanımlarda daha fazla ergonomiye ihtiyaç duyduğumuz için ihtiyacımız artıyor. Tekno TV'nin bu bölümünde klavye ve fare türlerine ve seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenlere göz atıyoruz.

 • REKLAMGoogle Glass'la birlikte gündeme gelen artırılmış gerçeklik gözlükleri, teknolojinin hayatımızdaki yerini bilimkurgu filmlerindekine benzer bir noktaya taşıyor. Özellikle oyunseverler için eşsiz bir deneyim sunan bu gözlükler, pek çok farklı alanda görsel şölen sunabilecek.

 • REKLAMMicrosoft, en son versiyon Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip olan ve en yeni Microsoft deneyimlerini hesaplı fiyat aralığında sunan yeni telefonu Microsoft Lumia 535’i kısa süre önce piyasaya sürdü. Telefonu Hürriyet Dünyası'nda konuk ettik ve öne çıkan yönlerini anlattık.

 • REKLAMİnternetin ilk zamanlarında olduğu gibi gerçek kimliğimizle değil de, sahte bir profil oluşturarak siber dünyada varolmak bazı durumlarda gerekli olabiliyor. Güvenlik ve mahremiyet sebebiyle internette gizli olmak isteyenlere ipuçlarını açıklıyoruz.

 • REKLAMHer yanımızı kaplamaya başlayan giyilebilir teknoloji dünyasında öne çıkan ürün türlerine göz atıyoruz.  

 • REKLAMÖyle ürünler var ki, Avrupa ve Amerika'da ilgi görüyor olsa da ülkemize uğramıyorlar. Bu ürünlerden bazılarını bu bölümde işledik. Neler var neler...

 • REKLAMBu sene Samsung bir sürpriz yaparak S6’nın yanına edge modelini de ekledi. Telefonların dünya lansmanını 1 Mart’ta Barselona’da izleme şansı elde ettik ve ilk test eden yayınlardan biri olduk. İşte o incelemelerden bizde kalanlar bu bölümde.

 • REKLAMBilgisayarlarıyla haklı bir üne kavuşan Çinli Lenovo, Türkiye akıllı telefon pazarına iddialı modellerle giriş yapıyor. Bunlardan biri olan Vibe Z2'yi stüdyomuzda ağırladık, kutusundan çıkarıp ilk bakışta gördüklerimizi anlattık.

 • REKLAMAkıllanan eşyalarla birlikte gündeme gelen "Nesnelerin İnterneti" kavramı beraberinde ciddi güvenlik zaaflarını da getiriyor. Uzmanların yaptığı testler pek de iç açıcı sonuçlar vermedi. Gelecekte karşılaşabileceğimiz ciddi güvenlik sorunlarını Tekno TV'nin bu bölümünde işledik.